Межигір’я

Межигір’я є на сьогодні одним із популярних напрямків для тих туристів, хто хоче побачити не лише Київ, а і його околиці.

В першу чергу цю місцевість розглядають як резиденцію колишнього Президента України Віктора Януковича, та часто називають Музеєм корупції. Їдуть туди часто з цікавості, щоб подивитися та подивуватися дорогим речам або послухати цікаві історії від екскурсовода Петра.

Межигір'я - Хонка зовні
Межигір’я – Хонка зовні

Є також гості, які знають та усвідомлюють унікальність природи в цій місцевості. Такі їдуть помилуватися ландшафтом та парком, подивитися на Київське море. Адже природа тут дійсно унікальна! На березі Дніпра ростуть граби, сосни, дуби, вільха, біла акація. Вік двох дубів сягає 500 років та клен, якому близько 400 років. Вражає парк, який складається з різних порід штучно посаджених дерев, деякі з яких є теплолюбними. Наприклад, алея сакур. По парку гуляють олені, які були звільнені із приватного зоопарку Віктора Януковича. На штучних водоймах можна спостерігати качок та лебедів. А в самих водоймах безліч риб різних видів та розмірів.

Межигір'я - Парк перед будинком
Межигір’я – Парк перед будинком

В теплу пору року сюди навідуються любителі пікніків. Гості орендують велосипеди чи сігвеї та їдуть у пошуках затишної галявини на гольф-поле чи у тіні одного з старих дерев. Межигір’я уподобали також любителі гарних фото. Це одне із найпопулярніших місць для весільної фотосесій.

Межигір'я - Їдальня
Межигір’я – Їдальня

Але мало хто знає, що насправді Межигір’я – це ще й історична місцевість, вигляд якої було кардинально змінено протягом останніх 80 років. Раніше тут містився чоловічий монастир, історія якого достеменно так і не відома. Легенда надає йому слави найстарішого монастиря України, який був заснований відразу після хрещення Русі. Є інша версія, згідно з якою історія монастиря починається у 12 столітті після закладення Андрієм Боголюбським церкви Білого Спаса. Переживши напади монголо-татар, часті пожежі в середньовіччі та навіть закриття у 18 столітті, монастир не зміг вистояти у часи антирелігійної боротьби Радянського Союзу. Було знищено все, навіть древню бібліотеку рукописних книг. Землю передали у партійне користування і побудували резиденцію для партійних діячів.

А про новітню історію Межигір’я ви дізнаєтесь на екскурсії з одним із наших екскурсоводів. 🙂

Ми проводимо екскурсії українською, російською, англійською, німецькою та польськими мовами.

Автор: Наталія Уржунцева, німецькомовний гід

Сайт: reisenua.net

Більше фото до теми:

About Nataliya Urzhuntseva